E-Book Overview
Ястремська О М., Тімонін О.М., Тімонін К.О. Монографія. — Х.: Вид. ХНЕУ, 2013. — 244 с.
Наведено результати теоретичних і практичних досліджень актуальних питань формування брендів промислових підприємств та оцінювання результатів їх використання з позиції підприємств-виробників і підприємств-споживачів про-мислової продукції з урахуванням як економічної, так і соціальної ефективності. Розроблено пропозиції щодо формування цільової комплексної програми підвищення соціально-економічної ефективності використання брендів.Рекомендовано для керівників, консультантів, бренд-менеджерів, маркетологів, наукових співробітників, а також для широкого кола читачів, які цікавляться проблемами брендингу.
E-Book Content
Ястремська О. М. Тімонін О. М. Тімонін К. О.
БРЕНДИ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ: ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ Монографія
Харків. Вид. ХНЕУ, 2013
УДК 659.126 ББК 65.290-2 Я85 Рецензенти: докт. екон. наук, професор, зав. кафедри маркетингу Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара Хамініч С. Ю.; докт. екон. наук, професор, зав. кафедри адміністративного менеджменту та політики зайнятості Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України Щербак В. Г.; докт. екон. наук, професор кафедри економічної кібернетики та маркетингового менеджменту Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" Райко Д. В.
Рекомендовано до видання рішенням вченої ради Харківського національного економічного університету. Протокол № 6 від 21.01.2013 р.
Ястремська О. М. Я85 Бренди промислових підприємств: формування та ефективність використання : монографія / О. М. Ястремська, О. М. Тімонін, К. О. Тімонін. – Х. : Вид. ХНЕУ, 2013. – 244 с. (Укр. мов.) Наведено результати теоретичних і практичних досліджень актуальних питань формування брендів промислових підприємств та оцінювання результатів їх використання з позиції підприємств-виробників і підприємств-споживачів промислової продукції з урахуванням як економічної, так і соціальної ефективності. Розроблено пропозиції щодо формування цільової комплексної програми підвищення соціально-економічної ефективності використання брендів. Рекомендовано для керівників, консультантів, бренд-менеджерів, маркетологів, наукових співробітників, а також для широкого кола читачів, які цікавляться проблемами брендингу. ISBN
УДК 659.126 ББК 65.290-2 © Ястремська О. М. Тімонін О. М. Тімонін К. О. 2013
Вступ У сучасних умовах ринкового середовища щодо широкого вибора та диференціації товарів конкурувати підприємствам без сильної торгової марки, яка могла б забезпечити унікальність, неповторність та диферентціацію пропозиції, практично неможливо. Необхідно створювати умови, за яких продукт компанії повинен втілювати важливі і цінні для споживача якості, настільки потрібні йому, щоб він, безумовно, вибрав би саме цей продукт, символічно одержуючи все те, що має для нього особливе значення. Отже, компанії потрібен бренд, і це спонукає більшість виробників усвідомити актуальність адаптації концепцій брендингу до сучасних ринкових умов. Крім того, реалізація інноваційної стратегії розвитку економіки України потребує прискореного розвитку високотехнологічних виробництв, спроможних виробляти наукоємну продукцію з високою доданою вартістю, формування внутрішнього ринку високих технологій, інтелектуальної власності та нарощування експортного потенціалу в цих сферах. Саме формування ефективних сильних брендів дасть можливість вітчизняним підприємствам визначити свою позицію на ринку та забезпечити просування високотехнологічних товарів на вітчизняному і світовому ринках, досягти конкурентних переваг та підвищити конкурентоспроможність. Це зумовлює актуальність обраної теми дослідження. Існуюча проблема теоретичного обґрунтування та практичних рекомендацій що