E-Book Overview
Типова програма. Методичні вказівки та контрольні завдання. — Красноармійськ: КП ДонНТУ, 2011. — 35 с.
Для студентів навчального напрямку Менеджмент.Наведені загальні методичні рекомендації з вивчення дисципліни «Організація технічного ремонту, обслуговування та експлуатація машин». Дано типову програму вивчення курсу. Надані варіанти контрольної роботи.
E-Book Content
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КРАСНОАРМІЙСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ
Кафедра ІНЖЕНЕРНОЇ МЕХАНІКИ
ОРГАНІЗАЦІЯ ТЕХНІЧНОГО РЕМОНТУ, ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЯ МАШИН ТИПОВА ПРОГРАМА, МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА КОНТРОЛЬНІ ЗАВДАННЯ Для студентів навчального напряму 6.030601 «Менеджмент»
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КРАСНОАРМІЙСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ
Кафедра ІНЖЕНЕРНОЇ МЕХАНІКИ
ОРГАНІЗАЦІЯ ТЕХНІЧНОГО РЕМОНТУ, ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЯ МАШИН ТИПОВА ПРОГРАМА, МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА КОНТРОЛЬНІ ЗАВДАННЯ Для студентів навчального напрямку 6.030601 «Менеджмент»
Розглянуто на засіданні кафедри Інженерної механіки Протокол № 8 від 16.03.2011
Затверджено на засіданні видавничої ради ДонНТУ Протокол № 2 від 21.03.11
2011 2
учбово-
УДК 621. Організація технічного ремонту, обслуговування та експлуатація машин. Типова програма. Методичні вказівки та контрольні завдання для студентів навчального напрямку «Менеджмент» / Укладачі: Лаппо І.М., Бабенко М.О., Вірич С.О. – Красноармійськ: КІІ ДонНТУ, 2011. – 35 с.
Наведені загальні методичні рекомендації з вивчення дисципліни «Організація технічного ремонту, обслуговування та експлуатація машин». Дано типову програму вивчення курсу. Надані варіанти контрольної роботи.
Укладачі:
Лаппо І.М. Бабенко М.О. Вірич С.О.
Відповідальний за випуск
С.О.Вірич
@ Лаппо І.М., Бабенко М.О., Вірич С.О, Красноармійськ, КІІ ДонНТУ, 2011 3
ЗМІСТ Вступ…………………………………………………………………. Програма курсу……………………………………………………… Методичні вказівки Тема 1. Цілі і задачі курсу. Гірничошахтне устаткування як предмет експлуатації………………………………………………... Тема 2. Поняття про якість і надійність устаткування…………… Тема 3. Умови експлуатації гірничошахтного устаткування……. Тема 4. Експлуатаційна зміна характеристик машин в процесі експлуатації………………………………………………………….. Тема 5. Суть і зміст системи планово-запобіжного ремонту (ПЗР) гірничих машин……………………………………………… Тема 6. Експлуатація устаткування………………………………... Методичні вказівки до виконання контрольної роботи………….. Рекомендована література…………………………………………..
4
5 7
8 10 13 15 18 20 25 35
ВСТУП Технічний прогрес у гірничій промисловості визначається значним збільшенням випуску існуючих гірничих машин та комплексів і освоєнням великої кількості нових високопродуктивних машин. Велика увага при цьому повинна приділятися підвищенню якості, надійності та довговічності машин, а також їх прогресивному обслуговуванню, ремонту і монтажу. Підвищення надійності – одне з найважливіших завдань сучасності. Важливість проблеми підвищення надійності в широкому смислі цього поняття безперервно зростає у зв'язку з інтенсифікацією технологічних процесів гірничого виробництва, підвищенням продуктивності устаткування та збільшенням навантажень на нього. Одна з основних умов, яку повинно задовольняти устаткування, є його безвідмовна робота з необхідною надійністю протягом певного періоду часу, що забезпечується високим рівнем якості гірничої техніки. Якість гірничої техніки – це поняття, яке концентрує сучасні науково-технічні досягнення в проектуванні, технології й організації виробництва, експлуатації засобів механізації гірничого виробництва. Останніми роками в галузях про