E-Book Overview
Метод. посібник. — Харків: Торсінг плюс, 2005. — 288 с. — ISBN 966-670-589-3.
Уроки спрямовані на розвиток творчої особистості учнів. Методичний посібник має високий виховний потенціал на уроках, що дає позитивну можливість поліпшення якості знань учнів та рівня їх вихованості, підвищує ефективність і результативність уроків. Для вчителів початкових класів, вчителів-методистів, студентів педагогічних навчальних закладів.
E-Book Content
ББК 74.262.21 С 91 Автор: учитель початкових класів, вчитель вищої категорії Харківської гімназії № 55 Київського району м. Харкова А. В. Сухіна
С 91
Сухіна А. В. Матеріали до уроків. Математика. 2 клас. — Харків: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2005. — 288 с. ISBN 966-670-589-3.
Уроки спрямовані на розвиток творчої особистості учнів. Методичний посібник має високий виховний потенціал на уроках, що дає позитивну можливість поліпшення якості знань учнів та рівня їх вихованості, підвищує ефективність і результативність уроків. Для вчителів початкових класів, вчителів-методистів, студентів педагогічних навчальних закладів.
ББК 74.262.21
ISBN 966-670-589-3
© Сухіна А. В., 2005 © «ТОРСІНГ ПЛЮС», 2005 © Жубр М. С., дизайн обкладинки, 2005
УРОК 1 Тема: Вступ. Лічба в межах 20. Таблиця додавання і віднімання чисел 2 і 3 в межах 10. Складання і розв’язування задач за малюнком. Мета: Познайомити учнів з новим підручником; повторити таблицю додавання та віднімання чисел 2 і 3 у межах 10, лічбу в межах 20; вдосконалювати уміння складати та розв’язувати задачі за малюнком. Обладнання: таблиця додавання та віднімання у межах 10, таблиця чисел до 20.
Хід уроку І.
Актуалізація і корекція сенсорного досвіду та опорних знань 1. Бесіда.
Вступне слово вчителя. Ви прийшли до другого класу. Перед вами новий підручник з математики. Подивіться, який він цікавий, різнокольоровий. Зверніть увагу на умовні позначення. Постарайтеся запам’ятати їх, бо вони будуть часто зустрічатися на сторінках підручника. Закінчуючи 1 клас, ми навчилися рахувати в межах 10 та 20. Зараз перевіримо, чи не забули ви те, чому навчилися в минулому році. 2. М/д. (Учні записують у зошитах тільки відповіді) — до 3 додати 3; — від того, що вийшло, відняти 2; — від того, що вийшло, відняти 3; — до того, що вийшло, додати 3; — до того, що вийшло, додати 3; — від того, що вийшло, відняти 2; — до того, що вийшло, додати 2; Яке число ви отримали? * Що ви знаєте про число 10? (Число 10 кругле, двоцифрове, найменше серед двоцифрових). Методичні рекомендації. 1. Двоє учнів працюють біля дошки. 3
2. Порівняти відповіді учнів, що працювали біля дошки з відповідями учнів, що працювали у зошитах. Позначка * виділяє питання, завдання підвищеної складності.
3. Робота з підручником. 1 № y, ст. 3. Знайдіть загальну кількість **** перчиків. * Чим число 20 схоже з числом 10? (Число 20 кругле, двоцифрове) 3 № y, ст. 3. — Скільки задач можна скласти за малюнком? — Про що будуть ваші задачі? Методичні рекомендації. 1. Роботу над задачами провести в групах. 2. Учні самостійно обирають малюнок для роботи. 3. Групи по черзі виходять до дошки та відтворюють результати своєї роботи: — один учень креслить схему або робить короткий запис задачі (з коментарем); — другий учень записує розв´язання задачі; — третій записує відповідь. 4. «Ролі» учні розподіляють самостійно.
— А чи вистачить всім парашутистам човників? — Скільки всього предметів на малюнку? — Як зручніше порахувати загальну кількість? 4 № y, ст. 4 4. Лічба в межах 20. Методичні рекомендації. 1. Записати на дошці приклади. 2. Всі приклади записати у три стовпчики, що відповідає кількості рядів парт у класі. 3. Кількість прикладів у стовпчиках відповідає кількості учнів, що сидять у ряду.
— Ви добре впорались з попередніми завданнями. Зараз завдання ускладнюється. Ми вийдемо за межі