E-Book Overview
Методичні вказівки для проведення практичних занять, виконання самостійної і контрольної робіт. - Х.: Харк. нац. акад. міськ. госп-ва, 2012. – 44 с. Для студентів 3 курсу заочної форми навчання галузі знань 0601 «Будівництво та архітектура» за напрямом підготовки 6.060101 «Будівництво»).
Вступ Економічний розвиток: рушійні сили та ступені Мікроекономічний аспект економічного розвитку» Теоретичні основи макроекономіки» Порядок поточного і підсумкового оцінювання знань студентів Теми контрольних робіт для студентів заочної форми навчання Екзаменаційні питання з дисципліни Список джерел
E-Book Content
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ, ВИКОНАННЯ САМОСТІЙНОЇ І КОНТРОЛЬНОЇ РОБІТ З ДИСЦИПЛІНИ
«Економічна теорія» (для студентів 3 курсу заочної форми навчання галузі знань 0601 «Будівництво та архітектура» за напрямом підготовки 6.060101 «Будівництво»)
Харків ХНАМГ 2012
Методичні вказівки для проведення практичних занять, виконання самостійної і контрольної робіт з дисципліни «Економічна теорія» (для студентів 3 курсу заочної форми навчання галузі знань 0601 «Будівництво та архітектура» за напрямом підготовки 6.060101 «Будівництво») / Харк. нац. акад. міськ. госп-ва; уклад.: І. А. Островський. – Х.: ХНАМГ, 2012. – 44 с.
Укладач: І. А. Островський
Рецензент: доц., к.е.н. Г. І. Базецька
Рекомендовано кафедрою економіки підприємств міського господарства, протокол № 5 від 07.12.2011 р.
2
Зміст Вступ
4
Змістовий модуль (ЗМ) 1 «Економічний розвиток: рушійні сили та ступені»
5
Змістовий модуль 2 «Мікроекономічний аспект економічного розвитку»
14
Змістовий модуль 3 «Теоретичні основи макроекономіки»
25
Порядок поточного і підсумкового оцінювання знань студентів
33
Теми контрольних робіт для студентів заочної форми навчання
37
Екзаменаційні питання з дисципліни
40
Список джерел
42
3
ВСТУП Для формування сучасного економічного мислення, підготовки фахівців нового покоління треба спиратися на фундаментальні знання, необхідні для всебічного вивчення різноманітних соціально-економічних процесів. Такі знання покликана надати економічна теорія. Потреба в ґрунтовних економічних знаннях у висококваліфікованих спеціалістів нині дуже актуальною. Економічне становище сьогодні змінюється занадто швидко в умовах невизначеності, підвищеного ризику. Отже, постійно доводиться розв’язувати економічні завдання, що мають велике значення для добробуту й соціального благополуччя. Такі навички набуваються не одразу, формуються роками, виростаючи на міцному теоретичному ґрунті. З цією метою складено плани практичних занять і зібрано матеріали для самостійного вивчення дисципліни «Економічна теорія» за напрямом підготовки бакалаврів 6.060101 «Будівництво». Метою вивчення курсу «Економічна теорія» є набуття майбутніми фахівцями глибоких економічних знань, формування у них нового економічного мислення, адекватного ринковим відносинам; формування навичок аналізувати реальні економічні процеси і приймати обґрунтовані рішення з приводу економічних проблем, пов’язаних з їхньою майбутньою практичною діяльністю. Участь нашої держави в Болонському процесі обумовлює впровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу, що є нашим національним варіантом ECTS. Спираючись на кредитно-модульну систему організації навчального процесу, всі теми зведені в три змістові модулі (далі ЗМ). У методичних вказівках запропоновані плани практичних занять, контрольні запитання, тести, ключові категорії, типові задачі з розв’язанням і список джерел.
4
ЗМ