злочини на ґрунті ненависті: новий кримінальний феномен світового суспільства

Preparing link to download Please wait... Download

E-Book Overview

Науково-практичне видання / За заг. ред. Дж. Перліна, упор. О.А.Мартиненко та Ю.Л.Бєлоусов. - Львів: Астролябія, 2010. - 524 с..<strong>Анотація..Видання присвячено проблемі протидії ксенофобії та расизму як соціальним явищам, а також запобіганню так званим злочинам на ґрунті ненависті. У хрестоматійних матеріалах зарубіжних дослідників і коментарях українських експертів наведено нормативно-правове визначення злочинів, скоюваних на ґрунті ненависті, їхні статистичні виміри, кримінологічні особливості злочинців і жертв. З огляду на особливості національної ситуації детально розглянуто заходи превентивного впливу стосовно широкого спектра негативних явищ: антисемітизму, незаконної діяльності політичних екстремістів, актів насильства на расовому ґрунті тощо. Для студентів і викладачів вищих навчальних закладів, активістів неурядових організацій, політиків і працівників культури, державних службовців.
<strong>Зміст..<strong>Проблема нормативно-правового визначення та статистичного виміру злочинів, що вчиняються на ґрунті ненависті. Визначення злочинів на ґрунті ненависті у правових доктринах країн світу.Законодательство против преступлений на почве ненависти(Фрагмент).Даніель Поллок. Міжнародні правові публікації: злочини на підґрунті ненависті та робота в соціальній сфері – міжнародні перспективи (Фрагмент).Гейл Мейсон. Злочин на підґрунті ненависті (Фрагмент).Шейх Казарян. Засади різноманіття та мультикультуральності у правоохоронних органах (Фрагмент).Злочини на ґрунті ненависті в регіоні ОБСЄ - інциденти та реагування. Річний звіт за 2008 рік (Фрагмент).Мультикультурна охорона правопорядку: стратегії охорони громадського порядку у багатоетнічному суспільстві (Фрагмент).Ненсі Тернер. Реагування на злочини на ґрунті ненависті: посібник з розслідування та профілактики для поліцейських.Національні підходи до статистичного обліку злочинів, вчинених на ґрунті ненависті.Злочини на ґрунті ненависті в регіоні ОБСЄ - інциденти та реагування. Річний звіт за 2008 рік (Фрагмент).Робін Оклі. Робота поліції з боротьби проти расистських злочинів та насильства: порівняльний аналіз (Фрагмент).Шейх Казарян. Засади різноманіття та мультикультуральності у правоохоронних органах (Фрагмент).Мультикультурна охорона правопорядку: стратегії охорони громадського порядку в багатоетнічному суспільстві (фрагмент).Злочини на ґрунті ненависті як новий кримінальний феномен світового суспільства:історична ґенеза та ступінь поширеності явиша. кримінологічні аспекти вчинення злочинів.на ґрунті ненависті.
<strong>Історичний огляд протиправних проявів расизму, ксенофобії та нетолерантності. Р. Шасте, Д. Левін, Г. Вонг, А. Олсон. Мультикультурна охорона правопорядку: стратегії охорони громадського порядку в багатоетнічному суспільстві (Фрагмент).Ганс-ЙоргАльбрехт. Расистська віктимізація: міжнародний огляд і перспективи (Фрагмент).Аналіз ступеня поширеності кримінальних випадків нетолерантності. расизм в Інтернеті. .Поширеність випадків расової віктимізації у країнах світу.Поширеність випадків нетолератності у країнах ОБСЄ.Злочини на грунті ненависті в регіоні ОБСЄ - інциденти та реагування. Річний звіт за 2008 рік (Фрагмент).Кас Мудде. Расистський екстремізм у Центральній і Східній Європі.Інформація расистського та ксенофобського характеру в Інтернеті.Яман Акденіз. Контроль над расистським конвентом в Інтернеті: національні та міжнародні відповіді Міжнародна мережа проти кіберненависті (INACH) (фрагмент).Кобзін Д. О., Черноусов А. М. Нетолерантність в українському інтернет-просторі.Теоретичні підходи до вивчення расизму та ксенофобії як соціального явища.
<strong>Мотиваційна компонента злочинів на ґрунті ненависті.Джек Левін. Злочини на ґрунті ненависті: міфи та реальність.Навчальний посібник зі збору д