суспільно-політичні та гуманітарні науки: теорія, історія та методика навчання

E-Book Overview

Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів [Текст з іл., передмова М. Б. Євтух]. – Суми: СумДПУ ім. А.С. Макаренка, 2011. – 347 с.
У посібнику викладена історія, теорія суспільно-політичних та гуманітарних наук та основний зміст організації навчального процесу по їхньому вивченню у вищих та загальноосвітніх навчальних закладах. Особлива увага звернена на історичний розвиток суспільно-політичних наук та становлення суспільствознавчої освіти. Викладена класифікація суспільно-політичних, гуманітарних дисциплін та основи методики організації навчання. Зміст: Передмова <strong>Наука як форма суспільної свідомості: Наука в історії цивілізацій Історичний розвиток та класифікація наук <strong>Політика та політичні науки: Політика як об’єкт дослідження Історія політичної науки Предмет політичної науки Категорії, функції та методи дослідження в політичній науці Система політичних навчальних дисциплін <strong>Соціальні, суспільні та гуманітарні науки: Розвиток наукової думки про соціальний устрій та суспільне життя в історії народів (Стародавній Світ, Середньовіччя, Відродження, Новий час) Класифікація соціальних, суспільних та гуманітарних наук <strong>Основи організації навчального процесу та викладання суспільно-політичних дисциплін: Історія розвитку теорії освіти та навчання (дидактики) Основні категорії дидактики та методики навчання Навчальний процес <strong>Основи методики навчання суспільно-політичних та гуманітарних дисциплін: Історія розвитку навчання суспільних наук та становлення гуманітарно-історичної освіти Історія становлення викладання суспільних наук у вищій школі та підготовки науково-педагогічних кадрів Характеристика та класифікація загальних методів навчання Методи навчання суспільно-політичних дисциплін Оптимізація навчального процесу та інноваційне навчання суспільно-історичних дисциплін Контроль і оцінка навчальних та наукових досягнень студентів <strong>Форми організації та види навчання соціально-політичних та гуманітарних дисциплін: Історія розвитку форм організації навчання та його видів Види навчання у вищій школі Лекція у вищому навчальному закладі Семінарські заняття Практичні, лабораторні, індивідуальні заняття, консультації Позанавчальні форми організації навчання у вищій школі Форми організації та види навчання у загальноосвітній школі <strong>Організація та методика проведення студентських соціально-політичних наукових досліджень: Система організації науково-дослідної роботи студентів та види наукових студентських робіт Виконання студентських наукових робіт <strong>Додатки Примірний тематичний план навчального курсу «Методика навчання суспільно-політичних дисциплін». Грецький алфавіт. Латинський алфавіт. Закон України «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки». Короткий тлумачний словник соціально-політичних термінів.

E-Book Content

Михайличенко О.В. «Суспільно-політичні та гуманітарні науки: теорія, історія та методика навчання» -1- Михайличенко О.В. «Суспільно-політичні та гуманітарні науки: теорія, історія та методика навчання» МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. А.С.Макаренка Михайличенко О.В. СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ТА ГУМАНІТАРНІ НАУКИ: ТЕОРІЯ, ІСТОРІЯ ТА МЕТОДИКА НАВЧАННЯ навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів -2011- -2- Михайличенко О.В. «Суспільно-політичні та гуманітарні науки: теорія, історія та методика навчання» ББК 74.00 УДК 373.313.85 М 69 Михайличенко О.В. Суспільно-політичні та гуманітарні науки: теорія, історія та методика навчання: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів [Текст з іл., пере
You might also like

Handbook Of Psychology. Forensic Psychology
Authors: Irving B. Weiner    214    0



мудрость милтона эриксона
Authors: Хейвенс Р.    181    0


новые уроки гипноза
Authors: Эриксон Э.    204    0




психотерапия - что это. современные представления
Authors: Зейг Д. , Мьюнион В.М.    199    0


введение в психологию
Authors: Петровский А.В. (ред)    268    0


человек как предмет познания
Authors: Ананьев Б. Г.    199    0