E-Book Overview
Наук. ред. О.Є.Висоцька. — Дніпропетровськ: Роял Принт, 2016. — 314 с.
У збірник вміщено матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції «Філософія, теорія та практика випереджаючої освіти для сталого розвитку», що присвячена найбільш важливим проблемам взаємодії філософії, освіти, культури в умовах розвитку громадянського суспільства, а також питанням поширення ідей освіти для сталого розвитку у навчальних закладах Дніпропетровської області та в Україні, обміну досвідом щодо шляхів інтегрування змісту випереджаючої освіти для сталого розвитку у навчально-виховний процес, впровадження громадянської освіти на засадах європейських демократичних цінностей, екологічної та енергоефективної освіти, гендерної освіти, медіаосвіти, здоров’язберігаючих освітніх технологій, профільної освіти. Рекомендовано для науково-педагогічних працівників вищої та післядипломної освіти, керівників середніх загальноосвітніх навчальних закладів, вчителів, докторантів, аспірантів, студентів.
E-Book Content
Міністерство освіти і науки України Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
ФІЛОСОФІЯ, ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА
ВИПЕРЕДЖАЮЧОЇ ОСВІТИ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ МАТЕРІАЛИ всеукраїнської науково-практичної конференції
26 листопада 2015 р.
Міністерство освіти і науки України Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
ФІЛОСОФІЯ, ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА
ВИПЕРЕДЖАЮЧОЇ ОСВІТИ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ МАТЕРІАЛИ всеукраїнської науково-практичної конференції
26 листопада 2015 р. Дніпропетровськ 2016
УДК 303 ББК 63.3 Ф 56
Редакційна колегія: РОМАНЕНКО Михайло Ілліч, д.філос.н., проф., ректор КВНЗ «Дніпропетровський ОІППО» ВИСОЦЬКА Ольга Євгенівна, , д.філос.н., доц., декан факультету відкритої освіти КВНЗ «Дніпропетровський ОІППО» ВАТКОВСЬКА Марина Григорівна, к.філос.н., доц., проректор з науковопедагогічної роботи КВНЗ «Дніпропетровський ОІППО»
Ф 56 Філософія, теорія та практика випереджаючої освіти
для сталого розвитку: Матеріали всеукраїнської науково-
практичної конференції. 26 листопада 2015 р., м.Дніпропетровськ, ДОІППО / Наук. ред. О.Є.Висоцька. - Дніпропетровськ: Роял Принт, 2016. - 314 с. У збірник вміщено матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції «Філософія, теорія та практика випереджаючої освіти для сталого розвитку», що присвячена найбільш важливим проблемам взаємодії філософії, освіти, культури в умовах розвитку громадянського суспільства, а також питанням поширення ідей освіти для сталого розвитку у навчальних закладах Дніпропетровської області та в Україні, обміну досвідом щодо шляхів інтегрування змісту випереджаючої освіти для сталого розвитку у навчально-виховний процес, впровадження громадянської освіти на засадах європейських демократичних цінностей, екологічної та енергоефективної освіти, гендерної освіти, медіаосвіти, здоров’язберігаючих освітніх технологій, профільної освіти. Рекомендовано для науково-педагогічних працівників вищої та післядипломної освіти, керівників середніх загальноосвітніх навчальних закладів, вчителів, докторантів, аспірантів, студентів.
© Колектив авторів, 2016 © ДОІППО, 2016
ЧАСТИНА 1. ФІЛОСОФІЯ ОСВІТИ У ВИМІРІ СУЧАСНИХ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ ЗРУШЕНЬ ОСВІТА ТА СОЦІАЛІЗАЦІЯ ОСОБИСТОСТІ У ГРОМАДЯНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ О. Ю. Висоцький ОСВІТА ЯК ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ ПРОПАГАНДИ Освіта у чистому вигляді як отримання об’єктивних знань про світ немає нічого спільного з пропагандою як розповсюдженням певних уявлень, ідей, знань, спрямованих на управління думками та поведінкою індивідів та груп з метою посилення чи послабленнях владних потенціалів у різноманітних вимірах суспільно-політичної взаємодії. Освіта в контексті ідеалів Просвітництва спрямована на звільнення людини від будь-яких залежностей від природи й суспільства та здо