E-Book Overview
Статья. Опубликована в сборнике научных трудов "Процеси механічної обробки в машинобудуванні". – 2009. – №.7 – с. 131-159.
Авторы: В.С. Майборода, В.М. Гейчук, О.С. Клишта, О.А. Беляев.Статья на украинском языке.Название на русском языке: Кинетика формирования кромок конечного инструмента при магнитно-абразивной обработке в магнитной системе типа "кольцевая ванна".В статье исследована кинетика формирования кромок конечного инструмента из быстрорежущих сталей при магнитно-абразивной обработке в условиях больших рабочих зазоров в магнитной системе типа "кольцевая ванна". Показано, что для обеспечения условиях обострения режущих кромок целесообразно применение порошковых магнитно-абразивных материалов с осколочной формой частиц при продолжительности обработки до 200-240 с. Начальные величины радиусов режущих кромок при этом определяются условиями их заточки и в процессе магнитно-абразивной обработки может изменяться в диапазоне от 3-5 до 20 мкм. Экспериментальная проверка на примере НАО сверло диаметром 6,8 мм из быстрорежущей стали показала как возможности управляемого притупление сверл, так и их заточку на микроуровне (формирование радиусов режущих кромок).
E-Book Content
ВИПУСК 7, 2009 Процеси механічної обробки в машинобудуванні УДК 621.762:691:921 В.С. Майборода, д.т.н., проф. В.М. Гейчук, к.т.н., доц. О.С. Клишта, студ. Київський Національний університет України "КПІ" О.А. Бєляєв фірма "ZOM", Німеччина, Магдебург КІНЕТИКА ФОРМУВАННЯ КРОМОК КІНЦЕВОГО РІЗАЛЬНОГО ІНСТРУМЕНТУ ПРИ МАГНІТНО-АБРАЗИВНОМУ ОБРОБЛЕННІ В МАГНІТНІЙ СИСТЕМІ ТИПУ "КІЛЬЦЕВА ВАННА" Досліджена кінетика формування кромок кінцевого інструменту з швидкорізальних сталей при магнітно-абразивній обробці в умовах великих робочих зазорів в магнітній системі типу "кільцева ванна". Показано, що для забезпечення умов загострення різальних кромок доцільне застосування порошкових магнітно-абразивних матеріалів з осколковою формою частинок при тривалості обробки до 200-240 с. Початкові величини радіусів різальних кромок при цьому визначаються умовами їх заточування і в процесі магнітно-абразивної обробки може змінюватися в діапазоні від 3-5 до 20 мкм. Експериментальна перевірка на прикладі МАО свердел діаметром 6,8 мм з швидкорізальної сталі показала як можливості керованого притуплення свердел, так і їх заточування на мікрорівні (формування радіусів різальних кромок). Вступ. Підвищення працездатності різального інструменту є багатоплановою проблемою і полягає у вирішенні декількох взаємопов’язаних задач. До них можна віднести формування оптимальних геометрії і мікрогеометрії робочих елементів різального інструменту, при умові забезпечення відповідного зміцнення. Їх вирішення полягає в комплексному підході до процесів оброблення, зокрема, на фінішних етапах виготовлення інструменту. При цьому важливим є врахування таких взаємопов’язаних технологічних аспектів обробки, як ступінь зміцнення, мікрогеометричні параметри робочих елементів різального інструменту, і в особливості тонких, загострених різальних кромок. Традиційно вважають, що чим гостріша різальна кромка, тим менші зусилля будуть виникати при експлуатації інструменту. Проте застосування різноманітних методів зміцнення, які збільшують жорсткість поверхневого шару та сприяють підвищенню поверхневої твердості, під час експлуатації інструменту може призвести до небажаних явищ, таких як викришування тонких 131 © В.С. Майборода, В.М. Гейчук, О.С. Клишта, О.А. Бєляєв, 2009 ВИПУСК 7, 2009 Процеси механічної обробки в машинобудуванні загострених кромок з подальшим зниженням як працездатності інструменту, так і якості оброблення. Одним з можливих шляхів позитивного керованого впливу на мікрогеометрію різальних кромок є метод абразивного оброблення із засто